Občianske združenie Vrchár – združenie pre rozvoj turizmu realizovalo v roku 2014 ďalšie pokračovanie seriáli fotosúťaží za spoznávaním  krás Muránskej planiny a Čierneho Hrona. Tento ročník bol zameraný na spoznávanie tradícií.

Do súťaže sa zapojilo 20 súťažiacich s celkovo 95 fotografiami. Prebehli dve hodnotenia – prvé hlasovanie verejnosti na FB do ktorého sa zapojilo viac ako 200 hlasujúcich a hodnotenie komisie. Víťazné fotky boli odmenené praktickými vecnými cenami.

Z vybraných fotiek bol spracovaný prezentačný tlačený materiál v počte 5000 ks a putovná výstava fotografií, ktorá sa prezentuje na jednotlivých podujatiach.

Ako súčasť projektu boli  dodatočne vyrobené aj tričká s nápisom Tradície na planina a Muránska planina – Čierny Hron a dva propagačné banery s vybranými fotkami, ktoré sa taktiež používajú na propagačných podujatiach.

Na projekte sa zúčastnili vo forme dobrovoľníckej práce najmä členovia združenia, ale aj ďalší ochotní občania v území.

„Tento projekt sa realizuje vďaka podpore z Partnerstva Muránska planina – Čierny Hron v rámci Grantového programu Naštartujme s Partnerstvom MP – ČH.“