Muránske hradné hry

Obec Muráň tvorí juhovýchodný vstup do mikroregiónu Muránska planina a je súčasťou Gotickej cesty, ktorá prechádza historickými pamiatkami Spiša a Gemera – Malohontu. Obec sa angažuje v rôznych oblastiach, či už cestovného ruchu, opravách budov, hradu, múzea a úprave samotnej obce. Muráň i jeho okolie sa snažíme udržiavať čo najatraktívnejšie realizáciou projektov i vlastnými prostriedkami.

Tradičné podujatie, organizované každoročne v  nádhernej prírode Národného parku Muránska planina. Muránske hradné hry sa konajú začiatkom leta, spravidla v júni. Nakoľko je momentálne situácia s pandemickým ochorením COVID-19 nepredvídateľná, toto podujatie sa  uskutočnilo v netradičnom čase a to v septembri 2021 a na netradičnom mieste na syslej lúke. 

Ako na každých správnych rytierskych slávnostiach, aj na Muránskom hrade je jeden z hlavných bodov programu vystúpenie šermiarov. Sokoliari v prostredí ruín hradu majú tiež svoje čaro.

V rámci grantového programu sa finančná podpora využila na ozvučenie areálu, zabezpečilo sa vystúpenie šermiarov a sokoliarov a pripravili sa environmentálne hry pre deti.