nadychnime sa zdravia

Obec, ktorá je rozdelená na dve časti, Muránska Huta a Predná Hora, sa nachádza v nádhernom prostredí v lone prírody obklopená zeleňou. Okrem odpočinku či rekreácie prichádzajú domáci ako aj ľudia z regiónu za oddychom, relaxom, čerstvým vzduchom, prechádzkou a krásnym výhľadom na okolitý kraj. 

Muránska Huta sa nachádza pod nádherným vodopádom Bobačka a domčeky sú v okolí potoka, ktorý preteká pozdĺž celej dedinky a vytvára jedinečnú klímu pre dýchacie cesty a výnimočný relax. Obyvatelia aj návštevníci si radi oddýchnu pri zvuku miestneho potoka, či na vyhliadke pri kostole, kde majú výhľad na celú obec.

Predná Hora je známa liečebným ústavom, ktorý postavil bulharský cár, Ferdinand Coburg, za účelom liečenia dýchacích chorôb. Dôkazom zdravého vzduchu v tejto oblasti vedia prezentovať stovky vyliečených ľudí, ktorí pri pobyte v tejto oblasti dokážu fungovať bez liekov na astmu. Nachádza sa tu aj rekreačné stredisko s wellness pobytom, kde chodieva veľké množstvo návštevníkov a turistov za oddychom, aby načerpali nové sily a užívajú si ticho prírody a pokoja.

Pri prechádzke v krásnom prostredí, Prednej Hory, už nie je veľa miest, kde si človek môže sadnúť a vychutnať si čerstvý vzduch, ktorý je v tomto prostredí výnimočný a aj lekársky potvrdený ako liečivý. Práve preto sa obec rozhodla upraviť okolie a zriadiť na občerstvenie a oddych ako pre domácich a pacientov, tak aj pre turistov, ktorí radi navštevujú naše obce lavičky s podporou Partnerstva.