Socha Jakuba Surovca

Zbojská s.r.o. je rodinný podnik, ktorý podniká už od roku 2007 v oblasti cestovného ruchu, v prekrásnom prostredí Národného parku Muránska planina v sedle Zbojská. Ponúka služby stravovania v reštaurácii a netradičné ubytovanie na skutočnom salaši. Počas rokov svojho pôsobenia sa im podarilo postupne rozšíriť  služby a osloviť takmer všetky cieľové skupiny v oblasti ich podnikania a stali sa súčasťou ponuky územia. Medzi ich aktivity patria aj doplnkové aktivity, ktoré priamo neprodukujú zisk, ale prispievajú k návštevnosti zariadenia a jeho okolia, napr. vyhliadková veža, či chodník Jakuba Surovca.

Zbojská s.r.o. svojou činnosťou vytvára mnohé atraktivity územia Partnerstva MP-ČH. Jednou z úspešných je aj Chodník zbojníka Jakuba Surovca, ktorý prechádza tiesňavou Čertova dolina. Pri vstupe na túto trasu návštevníkov pútala vysoká drevená socha zbojníka Jakuba Surovca, ktorá sa vplyvom počasia rozpadla. V rámci tohto projektu sa vyrobila nová socha vo výške 4 – 5 m, ktorá je dominantou tohto územia a naďalej bude lákať pozornosť prechádzajúcich. Ide o postavu zbojníka Jakuba Surovca v nadživotnej veľkosti a jej umiestnenie na vrchole kopca Remetisko v sedle Zbojská je neprehliadnuteľné.

Cieľom tohto projektu je zvýšenie atraktivity územia Partnerstva MP-ČH pre jeho návštevníkov, kde socha už len svojou veľkosťou priláka návštevníkov.