V konskom sedle a novým web dizajnom

Huculská magistrála je občianske združenie vytvorené za účelom budovania podmienok pre jedinečný produkt cestovného ruchu zameraný na spoznávanie územia Muránska planina – Čierny Hron v sedle koňa. Produkt Huculská magistrála predstavuje komplex služieb od záchrany chovu huculov v NP Muránska planina a zachovávanie biodiverzity územia, cez rôzne druhy vzdelávania, až po rozvoj trvalo udržateľného cestovného ruchu. Kľúčovým však naďalej ostáva budovanie kvalitného produktu „Putovanie po huculskej magistrále“.

Združenie Huculská magistrála od svojho vzniku v roku 2014 dokázala spojiť nielen jednotlivcov, ale aj ďalšie združenia a podnikateľov v regióne so spoločným cieľom a myšlienkou-priniesť nový produkt do územia, vďaka ktorému privedú do regiónu návštevníkov a rozvinie sa turistický ruch v regióne. Jej zameranie na prírodu, spätosť s koňmi, dokázal spojiť ľudí, ktorým sa myšlienka a realizácia daného produktu zdala príťažlivá a sú ochotní jej venovať svoje úsilie.

Zámerom projektu bolo vytvoriť novú jednoduchú webovú stránku občianskeho združenia Huculská magistrála (www.huculskamagistrala.sk) v modernom dizajne, kompatibilnú pre PC prehliadače ako aj pre mobilné rozhranie. Vďaka inovatívnemu riešeniu tak občianske združenie získa lepšie príležitostí, ako sa spojiť so svojimi užívateľmi a osloviť budúcich záujemcov o služby putovania Huculskou magistrálou.